Life StyleDom samotnej matki jak to wygląda?

Dom samotnej matki jak to wygląda?

Przez Redakcja

Kiedy widzisz dom, w którym mieszka samotna matka i jej dzieci, łatwo jest założyć, że nie jest to zbyt miłe miejsce. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, będziesz zaskoczony tym, jak bardzo jest ono ładne.

Maya Angelou

Maya Angelou jest poetką, pisarką, dramaturgiem i aktorką. Jest również znaną działaczką na rzecz praw obywatelskich. Znana ze swojej pracy na rzecz ruchu praw obywatelskich, otrzymała wiele nagród. W 1998 roku została włączona do National Women’s Hall of Fame.

Maya Angelou urodziła się w 1928 roku jako Marguerite Johnson. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała trzy lata. Wtedy zgwałcił ją chłopak matki. W wieku ośmiu lat została wysłana, by zamieszkać z babcią ojcowską w Stamps w stanie Arkansas. Louis i Stamps w Arkansas.

Przez pierwsze trzy lata swojego życia mieszkała z bratem w domu w St. Louis. Po czterech latach ona i jej brat zostali wysłani, by zamieszkać z ojcowską babcią, Annie Henderson, w Stamps, Arkansas.

Matka Baracka Obamy była samotną matką

Barack Obama jest pierwszym afroamerykańskim prezydentem Stanów Zjednoczonych. Urodził się na Hawajach, wychował w Illinois, a później zamieszkał w South Side w Chicago. W 2004 roku został wybrany do Senatu stanu Illinois.

Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku. Jego ojciec, Stanley Ann Dunham, był Amerykaninem, który walczył w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej. Ukończył Uniwersytet Harvarda i zrobił udaną karierę akademicką.

Pod koniec lat 60. studiował w Indonezji, gdzie naród dopiero zaczynał kończyć antykomunistyczny rozlew krwi. W 1971 roku rodzina przeniosła się z powrotem na Hawaje. Tam uczył się w Punahou School, którą ukończył z wyróżnieniem w 1979 roku.

Rodzice Obamy rozwiedli się, gdy miał dwa lata. Pomimo kilku lat spędzonych na Hawajach, przez krótki czas mieszkał u swoich dziadków macierzystych. Rodzina mieszkała w skromnym mieszkaniu. Czasami przeprowadzali się do matki, gdy ta pracowała w Azji.

Tendencje demograficzne

Odsetek gospodarstw domowych z dziećmi prowadzonych przez samotnych rodziców wzrósł dramatycznie w Stanach Zjednoczonych w ostatnich trzech dekadach XX wieku. Pomimo tego wzrostu, nadal istniała znaczna dysproporcja między liczbą dzieci żyjących w gospodarstwach domowych z jednym rodzicem a liczbą dzieci żyjących z parą małżeńską.

W 2017 roku odsetek młodych dorosłych w wieku 18-34 lat, którzy utworzyli niezależne gospodarstwa domowe, spadał od 2010 roku. Nieznacznie wzrósł natomiast odsetek młodych osób mieszkających z rodzicami. Choć istnieje kilka czynników, które mogą odpowiadać za tę zmianę, to spadek liczby urodzeń wśród kobiet również może być częścią tego równania.

Rodziny niepełne były kiedyś znaczącą częścią populacji. W połowie lat 60. co piąte urodzenie w Stanach Zjednoczonych przypadało na niezamężne kobiety. Pod koniec dekady liczba ta wzrosła do jednego na cztery. W ciągu następnych kilku dekad udział gospodarstw domowych z dziećmi prowadzonych przez samotnych rodziców stale rósł, nawet gdy ogólny udział rodzin z dziećmi spadał.

Strzelaniny w szkołach są wynikiem domów bez ojca

Większość strzelanin w szkołach miała miejsce w domach bez ojca. Doprowadziło to do wielu spekulacji na temat roli, jaką rozkład rodziny może odgrywać w powodowaniu tych strasznych wydarzeń.

Badania wykazały, że istnieje silny związek między dorastaniem w domu bez ojca a zaangażowaniem nastolatków w przestępczość. Jednak nikt nie był w stanie wyodrębnić jednej przyczyny takiego szaleństwa.

Liczne badania wykazały, że dzieci posiadające ojca rzadziej opuszczają szkołę i mają mniejsze szanse na zostanie narkomanem lub mordercą. Ponadto chłopcy mający ojców są bardziej zdyscyplinowani i mają większe szanse na samokontrolę.

Niektórzy eksperci sugerują, że łączenie brutalnych przestępstw z domem bez ojca jest zbyt uproszczone. Zamiast tego wskazują na różne czynniki, takie jak znęcanie się nad rówieśnikami, choroby psychiczne i nieskuteczne przepisy dotyczące kontroli broni.

Mieszkania sponsorowane przez państwo

Mieszkania sponsorowane przez państwo dla samotnych matek są dostępne w wielu stanach. Programy te pomagają rodzinom spełnić ich zobowiązania finansowe, zapewniając pomoc w wynajmie. Mogą też oferować szereg innych usług.

Rząd federalny zapewnia wiele programów pomagających rodzinom o niskich dochodach w pokryciu kosztów mieszkaniowych. Niektóre z tych programów, jak na przykład program bonów Sekcji 8, są przeznaczone specjalnie dla samotnych matek.

Innym rozwiązaniem dla samotnych matek jest lokalna agencja non-profit, która może zapewnić pomoc w wynajmie. Agencje te współpracują z daną osobą w celu znalezienia mieszkania w przystępnej cenie.

Armia Zbawienia jest kolejną organizacją, która zapewnia bezpieczne miejsce dla samotnych matek. Organizacja ta oferuje samotnym matkom mieszkania awaryjne oraz zapewnia czyste i pomocne środowisko do wychowywania dzieci.

Zjednoczona Droga oferuje program pomocy w wynajmie dla samotnych matek. Program ten jest bezpłatny i zapewnia doradztwo oraz pomoc finansową w zakresie kosztów mieszkaniowych.

Oceń artykuł: Dom samotnej matki jak to wygląda?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy