StylNerka damska jak nosić?

Nerka damska jak nosić?

Przez Redakcja

Kiedy kobieta chce jak najlepiej wykorzystać swoje nerki, musi dokładnie wiedzieć, co robi. Nie tylko jak pompować krew, ale też jak pompować emocje. Ten artykuł wyjaśni to wszystko i jeszcze więcej.

Filtrowanie krwi

Nerki są jednym z bardziej złożonych organów ciała. Każdy z tych organów składa się z około miliona maleńkich jednostek filtrujących zwanych nefronami. Zasadniczo nefrony filtrują osocze krwi, usuwając z niego odpady i niepożądane substancje, a następnie zwracają zoptymalizowaną wersję tego płynu do krwiobiegu.

W trakcie tego procesu nefrony pełnią też wiele innych funkcji, takich jak kontrolowanie równowagi kwasowo-zasadowej krwi, produkcja hormonów, takich jak kalcytriol, i dostarczanie organizmowi niezbędnych płynów. Typowa ludzka nerka może przefiltrować około jednego kubka krwi na minutę. Oznacza to, że w ciągu 24 godzin człowiek musi przefiltrować około 200 kwartałów płynów. Niektóre z tych płynów są filtrowane z korzyścią dla człowieka, ale niektóre mogą nie być filtrowane.

Hormony

Nerki kontrolują wiele funkcji w organizmie, w tym ciśnienie krwi. Produkują też wiele hormonów, które pomagają regulować pracę innych narządów. Hormony te to erytropoetyna, witamina D, aldosteron i prostaglandyny. Każdy z tych hormonów może wpływać na funkcjonowanie nerek na kilka sposobów.

Hormony płciowe, takie jak estrogen, mogą wpływać na funkcjonowanie nerek u kobiet. Naukowcy odkryli, że długotrwałe stosowanie estrogenów może zwiększyć ryzyko powstania nowych uszkodzeń nerek. Ponadto stosowanie estrogenów u kobiet po menopauzie może negatywnie wpływać na zdrowie tych, które już mają nieprawidłową czynność nerek.

Menopauza jest naturalnym etapem życia większości kobiet. Jednak niektóre badania wiążą menopauzę z pojawieniem się chorób nerek. Niektóre badania sugerują nawet, że terapia hormonalna po menopauzie zwiększa ryzyko przyspieszonej utraty funkcji nerek. Ponadto istnieją dowody na to, że receptory estrogenowe mogą odgrywać rolę w tworzeniu kryształów CaOx w nerkach.

Emocje

Dostanie w swoje ręce damskiej nerki ma swoje zalety, nie wspominając o niebezpieczeństwach. Abyś mógł zacząć, oto kilka najważniejszych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę:. Nie tylko personel medyczny ma w tym swój interes, ale również Ty musisz się upewnić, że zachowasz rozsądek w domu i poza nim. W końcu chcesz być szczęśliwym, zdrowym członkiem klubu nerkowego. Jeśli oznacza to poświęcenie dodatkowej godziny lub dwóch na siłowni, w końcu zostaniesz za to dobrze wynagrodzony. Dbanie o swoje zdrowie jest ważne w dłuższej perspektywie, a dobrze ułożony plan działania zapewni udaną remisję.

Nerwy

Współczulny układ nerwowy reguluje funkcjonowanie kilku organów. Składa się z części obwodowej, centralnej i przywspółczulnej. Podział przywspółczulny unerwia nerki. Każda nerka zawiera korę nadnerczy, która produkuje hormon aldosteron. Ponadto nerki zawierają liczne jednostki filtrujące w korze.

W wielu badaniach badano nerkowe włókna nerwowe współczulne. Są to między innymi badania na próbkach pobranych pośmiertnie od ludzi. Jednak badania te są ograniczone ze względu na różne populacje pacjentów. Dlatego konieczne są dalsze badania, by zrozumieć mechanizmy sygnalizacji pochodzącej z nerwów współczulnych nerek.

Prezentowane badanie miało na celu analizę współczulnego unerwienia ludzkich tętnic nerkowych. W tym celu zmierzono średnią średnicę luminalną tętnic nerkowych. Następnie policzono całkowitą liczbę włókien nerwowych w każdej tętnicy nerkowej. Na tej podstawie podzielono rozmieszczenie włókien nerwowych na trzy segmenty: proksymalny, środkowy i dystalny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Nerka damska jak nosić?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy

Jak nosić pierścionki?

Jak nosić body?

Jak nosić glany z jeansami?

Jak nosić apaszkę?

Jak nosić opaski?