Life StyleDlaczego nie wolno palić zniczy na pogrzebie?

Dlaczego nie wolno palić zniczy na pogrzebie?

Przez Redakcja

Jeśli próbujesz zorganizować ceremonię pogrzebową, to być może słyszałeś, że palenie świec jest nielegalne. Powodem jest to, że świece mogą być używane jako broń, a ich palenie może spowodować wybuch pożaru. Dlatego tak ważne jest zrozumienie zasad obowiązujących w tym temacie.

Starodawne kultury zapalały świece, aby odpędzić złe duchy

Starodawnym rytuałem kulturowym mającym na celu odpędzenie złych duchów podczas pogrzebu jest zapalenie kilku świec. Jest to tradycja honorowana w różnych częściach świata, między innymi w Japonii i Korei. W rzeczywistości obrzędy te są wykonywane do dziś.

Istnieje kilka wersji tego obrzędu, w tym wspomniane wcześniej ceremonie koreańskie i japońskie, a także afrykańskie i polinezyjskie. Niektóre z nich obejmują spalenie zmarłego w miejscu jego śmierci, podczas gdy inne umieszczają zwłoki głęboko w dżungli lub po prostu owijają je w papier.

Różne współczesne wcielenia tych starożytnych praktyk pogrzebowych obejmują wykorzystanie psa do ochrony zmarłego. Innym wariantem jest półszlachetny kamień, który przenosi modlitwy pod język zmarłego.

Wśród bardziej nowoczesnych wariantów tej praktyki jest bardziej formalna ceremonia, która odbywa się w domu. Mowę wygłasza na zmianę jeden lub dwóch członków rodziny. Wspomniany obrzęd jest zwykle poprzedzony uroczystym posiłkiem. Mogą to być wyszukane dania lub lekka przekąska.

Świece Yahrzeit są akceptowane

Religia żydowska jest pełna tradycji, a jedną z najbardziej znanych jest zapalanie świec Yahrzeit. Są to specjalne świece, które zapala się, aby upamiętnić życie zmarłej osoby.

Żałobnicy zazwyczaj zapalają świecę Yahrzeit każdego wieczoru podczas sziwy, czyli tygodnia po pogrzebie. Odmawiają też modlitwę zwaną Kadiszem Żałobnika. W okresie między pogrzebem a jahrzeit tradycją jest unikanie picia wina i jedzenia. Jest to czas dobroczynności, nauki i życzliwości.

Choć zapalanie świecy jahrzeitowej nie jest wymogiem prawa żydowskiego, uważa się je za niezbędny minhag. Wiele rodzin decyduje się na użycie specjalnej jahrzeitowej lampki elektrycznej zamiast świeczki, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Świeczki jahrzeitowe tradycyjnie zapala się w domu, ale niektóre tradycje wolą zapalić je na grobie. Jest to szczególnie ważne, gdy rodzina jest rozdzielona na odległość.

Prawidłowe knoty do świec słupkowych i wotywnych

Przy robieniu świec słupkowych i wotywnych jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o odpowiednich knotach. Chodzi o funkcję knota, jego rozmiar, kolor i jakość wosku, który zawiera.

Świeca filarowa to świeca, która jest większa niż standardowa świeca wotywna. Świece filarowe są dostępne w różnych kolorach i fakturach. Jeśli chcesz dodać trochę stylu do swojego pokoju, świeca słupkowa może być idealnym dodatkiem.

Najlepsze knoty do świec słupkowych i wotywnych są wykonane w 100% z bawełny. Ten rodzaj knota jest czysty i biodegradowalny. Dobrze jest też wybrać knot z rdzeniem roślinnym.

Knot do świecy słupkowej powinien palić się czysto. Pierwsze spalanie powinno trwać godzinę na każdy cal średnicy. Kiedy roztopiony wosk znajdzie się w odległości jednego cala od krawędzi, należy go zdmuchnąć. Upewnij się, że udokumentujesz wszystkie szczegóły, łącznie z sadzą i grzybem na knocie.

Unikanie świec pozostawionych bez opieki spala dom

Było wiele przypadków, kiedy świeca pozostawiona bez opieki spaliła dom. Jedną z najczęstszych przyczyn tego typu pożarów jest zasypianie podczas zapalania świecy. Świeca zapali wtedy wszystko, co znajduje się w pobliżu. Należy zawsze trzymać świecę poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych oraz upewnić się, że znajduje się ona w bezpiecznym miejscu.

Świece powinny być umieszczane w uchwytach. Nie należy ich zostawiać na parapecie ani na materiałach łatwopalnych, takich jak papier czy tkanina. Należy również oczyścić z łatwopalnych przedmiotów obszar 1 stopy wokół świec. Wychodząc z domu, pamiętaj o zgaszeniu świec. Jest to ważne nawet wtedy, gdy planujesz wyjść na krótko.

W ciągu roku wiele domów zostaje uszkodzonych przez pożary. Mogą to być przyczyny naturalne lub wypadki. Jeśli doznałeś szkód w wyniku pożaru, koniecznie skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową i poinformuj ją o tym, co się stało. Większość polis ubezpieczeniowych pokryje koszty naprawy szkód.

Oceń artykuł: Dlaczego nie wolno palić zniczy na pogrzebie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy