DomJak ozdobić pustą ścianę w kuchni?

Jak ozdobić pustą ścianę w kuchni?

Przez Redakcja

Jeśli szukasz inspiracji, by udekorować pustą ścianę w kuchni, możesz mieć szczęście. Oto kilka pomysłów.

Ściana z galerii

Ściana z galerii w twojej kuchni to świetny sposób na dodanie charakteru i stylu twojej przestrzeni. Możesz stworzyć prostą, symetryczną kompozycję lub bardziej eklektyczny projekt. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na złocenia, czy na nowoczesne czarno-białe wykończenie, ściana z galerii z pewnością będzie przyciągać wzrok. Mając w głowie motyw przewodni, łatwiej jest znaleźć sztukę ścienną, która pasuje do Twojego projektu.

Oprócz wyboru motywu przewodniego, powinieneś również wybrać paletę kolorów, która pasuje do danego pomieszczenia. Na przykład do nadmorskiej kuchni dobrze pasuje kolekcja dzieł sztuki w odcieniach niebieskiego.

Na początek będziesz potrzebował resztek farby. Kiedy farba wyschnie, możesz powiesić dzieła. Pamiętaj, żeby zamiast gwoździ używać haczyków do wieszania obrazów. Są one bezpieczniejsze i mogą wytrzymać ciężar do 100 funtów.

Użycie szablonu może zaoszczędzić Ci sporo kłopotów przy projektowaniu ściany galerii. Przykładem może być Kuba Aranżacja lub Vintage Market. Możesz też rozrysować swoją galerię na kartce papieru lub na podłodze. Dzięki temu będziesz mógł wypróbować różne układy przed wywierceniem otworów.

Gzyms na zdjęcia

Jeśli szukasz sposobu na wypełnienie ściany w kuchni, rozważ wykorzystanie gzymsów na zdjęcia. To prosty i niedrogi sposób na dekorację, a do tego możesz wybierać spośród różnych materiałów i rozmiarów. Możesz je zamontować jako pojedyncze elementy lub zgrupować je razem, aby stworzyć efekt galerii.

Gzyms może służyć do eksponowania książek, przedmiotów dekoracyjnych, a nawet małej lampki. Można go pomalować na jeden kolor lub zabejcować, aby pasował do koloru ściany lub elementów wystroju.

Półki na zdjęcia to zabawny i niedrogi sposób na uporządkowanie ścian i uporządkowanie przedmiotów. Ponieważ są mniejsze niż otwarte półki, można je zamontować w miejscu, które normalnie trudno byłoby wykorzystać do dekoracji. Jeśli masz dużą kolekcję zdjęć, możesz je umieścić na jednej półce. Możesz też zamontować kilka półek, na tej samej ścianie lub poza nią. W ten sposób możesz mieszać i dopasowywać różne rozmiary i style, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd.

Wszechstronność półki na zdjęcia sprawia, że jest ona idealnym punktem wyjścia dla ściany w stylu galerii. Ponadto są łatwe do przestawienia, więc możesz dowolnie zmieniać wygląd ściany.

Klastry desek do krojenia

Nie bój się odchodzić od standardowych rozwiązań. Możesz urozmaicić to wszystko, grupując deski do krojenia na środku wyspy, eksponując je w szafce lub ustawiając je w artystyczny sposób na tle blatu kuchennego.

Jedną z rzeczy, które możesz rozważyć, jest rodzaj materiału, z którego wykonana jest deska do krojenia. Na przykład możesz poszukać drewna przypominającego dąb lub materiału bambusowego, który wygląda i jest odczuwany jako prawdziwy. Ostatnią kwestią do rozważenia jest kolor materiału. Do białej kuchni najlepiej pasuje naturalne drewno. Drewno jest też oczywistym wyborem dla kuchni w stylu nowoczesnym lub współczesnym. W rzeczywistości jest to szczególnie dobry wybór do kuchni w stylu wiejskim.

Oczywiście, chcesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszą możliwą wartość. Dobrym pomysłem jest szukanie desek do krojenia na wyprzedażach. Najlepsze oferty znajdziesz zarówno w sklepach, jak i w internecie, i będziesz mógł wybrać zestaw odpowiedni dla siebie. Innym dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest recykling starych desek do krojenia. Pamiętaj tylko, żeby wyczyścić je po użyciu.

Oceń artykuł: Jak ozdobić pustą ścianę w kuchni?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy