RozrywkaCiężarówką przez indonezję dlaczego uciekał?

Ciężarówką przez indonezję dlaczego uciekał?

Przez Redakcja

W ostatnim czasie 14-letni chłopiec pracujący na plantacji w Indonezji miał bardzo niefortunne spotkanie. Znajdując się z tyłu jadącej ciężarówki, nie zdążył wyskoczyć z kierunku jazdy. W rezultacie ciężarówka, w której znajdowało się ponad 60 pracowników i ich rodziny, przewróciła się. Gdy ciężarówka obracała się na bok, chłopiec pozostał uwięziony w środku.

14-letni chłopiec nie zdołał wyskoczyć z kierunku jazdy jadącej ciężarówki

Ten 14-latek wciąż dochodzi do siebie po złamaniu szyi i urazie głowy. Z drugiej strony ciężarówka miała nieco mniej szczęścia. Bardziej wyważone podejście mogło zapobiec katastrofie w pierwszej kolejności.

W duchu przejrzystości i oleistego octavo, ta historia mogła być o wiele gorsza. Na szczęście dla pasażerów tego skądinąd wzorcowego pojazdu, wspomniany wyżej eponim był eterem AWOL, ale to już inna historia. Najlepsze, co możemy zaoferować, to fakt, że kierowca jest obecnie przesłuchiwany, dlaczego do tej pory nie został aresztowany pod żadnym zarzutem. Dla tych, którzy są zainteresowani bardziej świadomą i ostrą interakcją, istnieje wiele innych opcji dostępnych dla tych, którzy są zainteresowani bardziej godną wymianą z wszechmocnym dinerem.

Nie tylko ciężarówka na kołach okazała się w tym przypadku nieco mniej niż smaczna, ale także kilku nastolatków włączyło się do akcji. Z wyjątkiem bezimiennego nastolatka, który miał nieszczęście być jedynym, nie ma tu żadnej interakcji jeden na jeden.

Zdjęcie smoka z Komodo stojącego przed ciężarówką budzi obawy o turystykę w Parku Narodowym Komodo

Zdjęcie smoka z Komodo pozującego z ciężarówką budowlaną wzbudziło obawy o wpływ turystyki w indonezyjskim Parku Narodowym Komodo. Zdjęcie pojawiło się po tym, jak władze ogłosiły plany rozwoju masowej turystyki na wyspie Rinca, gdzie żyje druga co do wielkości populacja tych jaszczurek.

Smoki z Komodo są największymi jaszczurkami na świecie i szacuje się, że żyją od milionów lat. Charakteryzują się szyją przypominającą trąbę powietrzną, która rozbija ofiarę ostrymi jak brzytwa zębami. Ich jadowite ukąszenia mogą zabijać duże ofiary, takie jak bawoły wodne.

Konserwatorzy od dawna obawiali się, że turystyka ludzka zagrozi tym kultowym jaszczurkom. Jednak wysiłki Indonezji, by chronić komodo, przeciwstawiły się krytykom.

Koalicja o nazwie Save Komodo Now opowiada się za ochroną przyrody i wystosowała petycję, w której prosi rząd o cofnięcie pozwolenia na przyszłe inwestycje na wyspie. Jej członkami są ekolodzy i lokalni przewodnicy.

Smoki Komodo są największe na świecie i są chronione w indonezyjskim Parku Narodowym Komodo. Park znajduje się na Flores, wyspie w archipelagu indonezyjskim. Przed 2019 rokiem odwiedzało go 222 000 osób rocznie, ale od tego czasu liczba ta spadła do około jednej czwartej.

Triceratops stawia opór, gdy jest ciągnięty przez oficerów wojskowych i przewodników zwierząt, gdy jest ciągnięty przez ciężarówkę

Triceratops (co oznacza Trzy Rogate Twarze) to roślinożerny dinozaur, który żył w okresie kredy. Znane są ze swoich śmiercionośnych rogów, które potrafią wypatroszyć wielu drapieżników. Mimo że te stworzenia są niebezpieczne, mogą być bardzo przyjazne wobec ludzi, o ile nie zostaną sprowokowane.

Te stworzenia mogą ważyć ponad 11 000 funtów. Mają duże serce i dużą klatkę piersiową. Dzięki temu mają silne plecy i nogi, których mogą używać do ciągnięcia ciężarów przez długi czas.

Mężczyzna triceratopsa może być nawet 60 razy bardziej agresywny niż normalnie. Będzie walczył w obronie swoich praw do krycia i będzie walczył z innymi samcami w stadzie.

Samica triceratopsa używa swoich rogów do walki z drapieżnikami. Używa też masywnych mięśni i tarcz, by się chronić.

Triceratopsy są terytorialnymi roślinożercami. Ich dieta składa się z traw, paproci, owoców i krzewów. Czasami jednak zjadają małe zwierzęta i padlinę.

Oceń artykuł: Ciężarówką przez indonezję dlaczego uciekał?
Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 5 na 5
Podobne Wpisy