RozrywkaDlaczego izrael gra w eliminacjach euro?

Dlaczego izrael gra w eliminacjach euro?

Przez Redakcja

Czy to prawda, że Izrael gra w eliminacjach do Euro? Wydawałoby się to trochę dziwne, ale istnieje możliwość wzięcia udziału w europejskich rozgrywkach piłki klubowej i może się to zdarzyć, jeśli izraelska drużyna wygra eliminacje. Jest za tym nawet trochę historii. Podobno drużyna zdobyła już medale w eliminacjach do Mistrzostw Świata, nie rozgrywając ani jednego meczu.

Maccabi Tel Aviv rozpoczyna kampanię Europa League w Izraelu

Maccabi Tel Aviv Football Club to izraelski klub piłkarski z siedzibą w Tel Awiwie. Klub gra w Europie od 1992 roku. W 1992 roku dostał się do Ligi Mistrzów UEFA.

W 2015 roku drużyna z Tel Awiwu zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europy UEFA. Był to pierwszy raz od 11 lat, kiedy klub awansował do fazy grupowej. Był to również drugi taki przypadek w tym samym sezonie.

W poprzednim sezonie Maccabi miało rozczarowujący początek nowego sezonu. Pierwszy mecz z Niceą był bardzo powolny. Jednak bramka w pierwszych dziesięciu minutach pozwoliła wygrać 1-0.

Największe osiągnięcie Maccabi miało miejsce w sezonie 2004-05. Drużyna z Tel Awiwu była pierwszą izraelską drużyną, która dotarła do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zajęli drugie miejsce w lidze i zakwalifikowali się do drugiej rundy rozgrywek.

Zarządzany przez Izraelski Związek Piłki Nożnej (IFA)

Izraelski Związek Piłki Nożnej (IFA) jest jedynym organem upoważnionym do organizowania i regulowania piłki nożnej w Izraelu. Z ponad 1000 drużyn jest siłą napędową setek meczów tygodniowo. IFA posiada również niezależny Związek Sędziów oraz Krajowy Sąd Dyscyplinarny.

To trochę zaskakujące, że IFA nie ma jasnej polityki dotyczącej rozgrywania meczów piłkarskich w izraelskich osiedlach. Nie ma też formalnej polityki dotyczącej statusu Zachodniego Brzegu. Jednak podręcznik prawny FIFA mówi, że nie powinna ona pozwalać stowarzyszeniom członkowskim na organizowanie zawodów na okupowanym terytorium.

Mimo że FIFA nie podjęła zobowiązania, organizacja wydała ostatnio oświadczenie potwierdzające jej zaangażowanie w przestrzeganie praw człowieka. Chociaż nie mówi, jak i dlaczego to robi, jest to krok w dobrym kierunku.

Członek Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego

Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne (EA) jest ciałem składającym się z pięćdziesięciu jeden federacji członkowskich, które zarządzają lekkoatletyką w Europie. Powstało w 1932 roku jako organizacja kierowana przez wolontariuszy. Obecnie jest to profesjonalne stowarzyszenie, które służy swoim federacjom członkowskim.

EA jest również odpowiedzialna za organizację Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce i Pucharu Europy. Są to główne wydarzenia sezonu lekkoatletycznego w Europie. Odbywają się co dwa lata.

Zawodnicy z EA są wybierani do reprezentowania swoich krajów na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Przez cały rok mają też możliwość rozwijania swoich umiejętności.

Jednym z najważniejszych działań Europejskiej Konferencji Sportu jest promowanie sportowej postawy wśród trenerów, sportowców, urzędników i widzów. Obejmuje to ducha szacunku dla innych sportowców z różnych środowisk.

Zdobyli medale w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 1958 roku, nie rozgrywając ani jednego meczu

Izrael zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w 1958 roku domyślnie. Zajęli miejsce w pierwszej trójce swojej grupy kwalifikacyjnej i awansowali do rozgrywek międzykontynentalnych. Zwycięzca tego meczu awansowałby do ćwierćfinału. Walia pokonała Izrael 2-0 w pierwszym meczu. Po drugim meczu awansowali do Mistrzostw Świata.

Przed meczem gęsta mgła uniemożliwiła sędziemu przybycie na stadion. Lev Yashin strzelał bramkę za bramką. Jednak już w piątej minucie Tom Finney wyrównał z karnego. W 97. minucie Peter McParland zdobył zwycięską bramkę.

Anglia zremisowała już 0-0 z Brazylią, ale w następnym meczu wygrała z Sowietami. Mimo tego wyniku Anglia nie zakwalifikowała się do finału.

Oceń artykuł: Dlaczego izrael gra w eliminacjach euro?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy