RozrywkaDlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?

Dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?

Przez Redakcja

Gdy umawiasz się na randkę, możesz się zastanawiać, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy? W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których mężczyzna może nie patrzeć kobiecie w oczy. Jednak jest też wiele powodów, dla których mężczyzna powinien patrzeć kobiecie w oczy. Oto niektóre z nich:

Unikanie kontaktu wzrokowego, gdy sprawdzasz kobietę

Czy sprawdzasz kobietę w tłumie, czy na osobności, prawdopodobnie nie wiesz dokładnie, jak nawiązać kontakt wzrokowy. Jednak kontakt wzrokowy jest jedną z najważniejszych rzeczy w romantycznym związku. Nie tylko pomaga zbudować zaufanie, ale też pozwala Ci wiedzieć, co ktoś do Ciebie czuje.

Jeśli zauważysz, że dziewczyna, z którą się spotykasz, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, to prawdopodobnie dlatego, że jest zdenerwowana lub po prostu nie czuje się komfortowo w Twoim towarzystwie. Z drugiej strony, jeżeli nawiązuje kontakt wzrokowy i uśmiecha się do Ciebie, to jest to znak, że Cię lubi. Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci przyciągnąć więcej spojrzeń.

Po pierwsze, zawsze warto skupić się na nagrodzie. Oznacza to, że należy mieć oko na dziewczynę, którą jesteś zainteresowany. Ważne jest też, abyś był zrelaksowany, ponieważ kontakt wzrokowy z nią może wysyłać negatywne sygnały, jeśli jesteś zdenerwowany.

Przekazywanie atrakcyjności

Spoglądanie kobiecie w oczy to świetny sposób na przekazanie informacji o atrakcyjności. Może prowadzić do rozmowy, a być może nawet do związku. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między kontaktem wzrokowym na poziomie 1 i 2. Jest to subtelne, ale ważne jest, żeby wiedzieć, że ktoś, kto nawiązuje dużo kontaktu wzrokowego, jest prawdopodobnie do ciebie przyciągany.

Z drugiej strony, ktoś, kto nie jest do ciebie przyciągany, może nie nawiązywać kontaktu wzrokowego. Może po prostu próbować zebrać się na odwagę, żeby do ciebie podejść.

Po drugie, ważne jest, żeby znać różnice między poziomami 3 i 6. Osoby, które wykazują kontakt wzrokowy na poziomie 3, nie zdają sobie sprawy, że nawiązują kontakt wzrokowy. Skupiają się raczej na czymś innym.

I wreszcie, co nie mniej ważne, należy pamiętać, że kontakt wzrokowy nie jest jedynym sposobem okazywania zainteresowania osobą. Inne sygnały mowy ciała, takie jak uśmiechanie się, pochylanie i postawa ciała, również informują o stałym zainteresowaniu daną osobą.

Oceń artykuł: Dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy