ZdrowieNerw błędny jak daleko sięga?

Nerw błędny jak daleko sięga?

Przez Redakcja

Nerw błędny to stan chorobowy, który powstaje, gdy nerwy w twoim ciele ulegają osłabieniu lub uszkodzeniu. Istnieje kilka sposobów diagnozowania nerwu błędnego, w tym jego objawów, oraz kilka sposobów naprawy nerwu błędnego.

Naprawa nerwu błędnego

Jeśli jesteś zainteresowany naprawą nerwu, prawdopodobnie wiesz już, że zabieg ten może być trudny. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na częściowym, czy pełnym wyleczeniu, sukces zależy od rodzaju urazu i doświadczenia zespołu operacyjnego. Musisz wziąć pod uwagę pewne kwestie, takie jak to, czy chirurg dysponuje specjalistycznym sprzętem, ryzyko wystąpienia sepsy ogólnoustrojowej oraz to, czy pnie nerwowe są nienaruszone. Jednak najważniejszą rzeczą, którą będziesz chciał wziąć pod uwagę, jest gwałtowność uszkodzenia nerwu. Uwzględnienie tego faktu pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o możliwościach leczenia.

W wielu przypadkach uszkodzony nerw można naprawić chirurgicznie. Na ogół jest to prosty zabieg w przypadku ran otwartych, ale może być trudny, jeśli łożysko tkanki miękkiej jest niestabilne lub jeśli nerw jest w stanie zapalnym. Rokowania pacjenta zależą również od czasu, jaki upłynął od pierwotnego urazu do momentu naprawy nerwu. Na przykład pacjenci z poważną niestabilnością łożyska tkanek miękkich mogą potrzebować transferu mięśniowo-ścięgnistego, zanim nerw zostanie w pełni przywrócony.

Symptomy nerwu błędnego

Nerw błędny to wiązka włókien biegnących z pnia mózgu do różnych organów wewnętrznych. Kontroluje głos, rytm serca, trawienie, układ odpornościowy i nastrój. Jeśli zostanie uszkodzony, możesz doświadczyć niektórych z tych objawów, w tym osłabienia mięśni i trudności z opróżnianiem pęcherza. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec tym problemom.

Po pierwsze, możesz odwiedzić lekarza i uzyskać odpowiednią diagnozę. Jest to ważne, ponieważ może oznaczać, że będziesz mógł leczyć chorobę, zanim zdąży się ona rozwinąć. Objawy mogą być także sygnałem ostrzegawczym poważniejszego problemu. Jeśli masz któryś z tych objawów, natychmiast zgłoś się do lekarza. W międzyczasie staraj się utrzymywać swoje ciało w jak najlepszym zdrowiu. Możesz też rozważyć wykonanie blokady nerwu, która tymczasowo blokuje sygnały bólowe. Jeśli jednak masz poważny problem z nerwami, może być konieczna operacja.

Oceń artykuł: Nerw błędny jak daleko sięga?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy