Biznes i PracaJak obliczyć dochód brutto na członka rodziny z pit 37?

Jak obliczyć dochód brutto na członka rodziny z pit 37?

Przez Redakcja

Obliczając dochód brutto na jednego członka rodziny, możesz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, powinieneś dowiedzieć się, jaki masz dochód podlegający opodatkowaniu. Następnie powinieneś obliczyć dochód brutto wszystkich członków swojej rodziny. Na koniec możesz zająć się złożeniem zeznania podatkowego.

Wyznaczenie dochodu do opodatkowania

Aby określić swój dochód do opodatkowania, musisz dobrze zrozumieć, jak IRS oblicza dochód do opodatkowania. Dochód do opodatkowania to część twojego dochodu brutto, która jest używana do obliczenia należnego podatku. Wysokość dochodu do opodatkowania zależy od twojego statusu podatkowego oraz odliczeń. Ponadto możesz zmniejszyć swój dochód do opodatkowania, korzystając z odliczeń pozapłacowych lub standardowego odliczenia.

Przy obliczaniu dochodu do opodatkowania należy zsumować wszystkie źródła dochodu, w tym pensje, premie, zyski z inwestycji i napiwki. Następnie należy odjąć wszelkie odliczenia, jakie zostały dokonane. Jeżeli przysługuje ci ulga podatkowa, możesz ją również odliczyć od dochodu do opodatkowania. Oznacza to, że Twój dochód do opodatkowania jest niższy niż dochód brutto.

Następnym krokiem w obliczaniu dochodu do opodatkowania jest porównanie go z Twoim przedziałem podatkowym. W ten sposób będziesz wiedział, co musisz zrobić, aby mieć kontrolę nad swoimi podatkami.

Oceń artykuł: Jak obliczyć dochód brutto na członka rodziny z pit 37?
Ilość ocen: 6 Średnia ocen: 1 na 5
Podobne Wpisy