Biznes i PracaJak wygląda awizo od komornika?

Jak wygląda awizo od komornika?

Przez Redakcja

Jeśli masz dług, który próbujesz spłacić, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz otrzymywać listy od windykatorów. Ważne jest, żebyś zrozumiał, jak wygląda list od windykatora, żebyś mógł na niego odpowiedzieć w najbardziej odpowiedni sposób. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Sprawdź, czy płacisz właściwemu windykatorowi

Weryfikacja długu jest ważna, aby uchronić Cię przed oszustami. Jeśli otrzymałeś list z pogróżkami, musisz się upewnić, że jest on prawdziwy.

Są różne sposoby weryfikacji długów. Możesz poprosić o zawiadomienie o weryfikacji długu lub skontaktować się z pierwotnym wierzycielem. List weryfikacyjny może powstrzymać działania windykatora i ujawnić prawdziwą własność Twojego długu. Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów oferuje konsumentom listy weryfikacyjne.

Podmioty zajmujące się ściąganiem długów są zobowiązane do przestrzegania określonych przepisów. Muszą podać wszystkie szczegóły, o które prosisz, w tym nazwę wierzyciela, agencji i kwotę zadłużenia. Kolekcjonerzy muszą również poinformować Cię, jak zakwestionować swój dług.

Jeśli kolekcjoner nie odpowie na prośbę o weryfikację, możesz złożyć skargę do Federalnej Komisji Handlu lub Biura Ochrony Finansowej Konsumentów. Informacje kontaktowe do obu agencji znajdziesz na stronie CFPB.

Poborcy mają termin na udzielenie Ci informacji, o które prosisz. Ważne jest, aby działać szybko, aby zapewnić zgodność z tym terminem.

Poborcy długów są zobowiązani do prowadzenia dokumentacji, w tym komunikacji i notatek z komunikacji, na wypadek gdybyś miał spór. Ponadto windykatorzy nie mogą kłamać ani grozić.

W ciągu pięciu dni od pierwszego kontaktu windykatorzy muszą wysłać konsumentom zawiadomienie o zatwierdzeniu długu. List ten powinien zawierać nazwę wierzyciela, pierwotny dług oraz kwotę zadłużenia.

Zażądaj, aby firma windykacyjna nie kontaktowała się z Tobą ponownie

Jeśli masz do czynienia z firmą windykacyjną, możesz poprosić, aby nie kontaktowała się z Tobą ponownie. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz trudności z płaceniem rachunków. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że prośba o zaprzestanie działalności firmy windykacyjnej nie powoduje usunięcia długu.

Jeśli chcesz zakończyć proces ściągania należności, możesz poprosić profesjonalną firmę windykacyjną o zaprzestanie kontaktu z Tobą lub samemu wysłać list. Dobrym pomysłem może być również poproszenie o kopię danych kontaktowych firmy windykacyjnej i ich weryfikacja.

Aby poprosić firmę windykacyjną o zaprzestanie kontaktu z Tobą, musisz dostarczyć jej formalny list. List powinien zawierać kilka konkretnych szczegółów. Na przykład, możesz podać imię i nazwisko oraz adres zbieracza, datę i godzinę pierwszej komunikacji oraz cel kontaktu.

Wysyłany list powinien być potwierdzony. Musisz też wydać zbieraczowi zwrotne potwierdzenie odbioru. Powinieneś także zachować kopię listu dla własnych potrzeb.

FCCPB przygotowała listę przykładowych listów, które konsumenci mogą wykorzystać, by zażądać, by firma windykacyjna przestała się z nimi kontaktować. To dobre miejsce na początek, jeśli nie znasz tej zasady.

Przedawnienie długu

Porada windykacyjna to coś, o co wierzyciel może poprosić Cię, żebyś do niego napisał. Zanim jednak to zrobisz, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, jaki jest stanowy okres przedawnienia.

W większości stanów okres przedawnienia wynosi od trzech do sześciu lat. Termin ten będzie się różnił w zależności od rodzaju długu, który masz i od przepisów obowiązujących w danym stanie.

To oznacza, że musisz znać przepisy obowiązujące w danym stanie, zanim napiszesz do wierzyciela. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, powinieneś skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta, takim jak Citizens Advice, który udzieli Ci informacji.

Możesz również skonsultować się z prawnikiem, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach. Prawnik będzie mógł pomóc Ci w walce z windykatorami i upewnić się, że Cię nie wykorzystają.

Przedawnienie to termin, w którym wierzyciele mogą Cię pozwać za dług. W przypadku niektórych rodzajów długów, takich jak kredyty samochodowe, termin ten może być dłuższy. W niektórych przypadkach termin ten jest nawet dłuższy niż dziesięć lat.

Przedawnienie może zostać odnowione. Możesz spróbować ponownie uruchomić zegar, jeśli dokonywałeś częściowych spłat na konto.

Oceń artykuł: Jak wygląda awizo od komornika?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy