ZdrowieDlaczego przy nerwicy kręci się w głowie?

Dlaczego przy nerwicy kręci się w głowie?

Przez Redakcja

Jest taki czas w twoim życiu, kiedy przechodzisz przez trudny okres i musisz nauczyć się, jak pokonać nerwicę. Nerwica jest formą depresji, w której twoja głowa kręci się w kółko. Może to być bardzo dezorientujące i może powodować utratę koncentracji. Jeśli doświadczasz tych objawów, musisz zachować perspektywę i poszukać odpowiedniego leczenia.

Wertigo

Gdy ktoś ma zawroty głowy, czuje, że wiruje. Może mieć również mdłości i problemy z utrzymaniem równowagi. Na szczęście istnieje kilka metod leczenia, które pomagają złagodzić objawy zawrotów głowy.

Wertyki są spowodowane problemem z uchem wewnętrznym. Problemem tym jest często nerwiak akustyczny, infekcja lub jakiś rodzaj braku równowagi w uchu wewnętrznym.

W zależności od przyczyny, zawroty głowy mogą być łagodne lub ciężkie. Osoby cierpiące na tę przypadłość powinny pozostać w bezruchu, aż objawy ustąpią. Jeśli wystąpią wymioty lub mdłości, powinny poszukać pomocy medycznej. W niektórych przypadkach może być konieczna operacja.

Zawroty głowy są częstym problemem zdrowotnym u osób w każdym wieku. Niektóre osoby doświadczają ich częściej niż inne i mogą być objawem poważnych zaburzeń. To, czy dana osoba ma zawroty głowy, jest zwykle określane na podstawie wywiadu i badania fizycznego.

Złudzenia wielkości

Złudzenia wielkości to zaburzenie psychiczne, które powoduje, że ludzie wierzą, że są wyjątkowi lub lepsi. Stan ten może być spowodowany różnymi podstawowymi zaburzeniami psychicznymi. W leczeniu tego stanu dostępne są leki, które pomagają w łagodzeniu objawów choroby.

Choć badacze nie są pewni, jak dokładnie powstają urojenia wielkości, istnieją pewne czynniki, które mogą pomóc w ich rozpoznaniu. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na urojenia wielkościowe, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, aby przedyskutować tę możliwość.

Urojenia wielkościowe są związane z innymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak schizofrenia. Mogą być jednak także objawem problemów ze zdrowiem fizycznym. Dotyczy to zwłaszcza osób z chorobą dwubiegunową.

Zaburzenia stresowe pourazowe

Zaburzenia stresowe pourazowe to choroba psychiczna, która rozwija się po doświadczeniu traumatycznego wydarzenia. Dotyka prawie 20% populacji i może zakłócać zdolność osoby do normalnego funkcjonowania.

Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich doświadczył traumatycznego wydarzenia, ważne jest, aby szukać pomocy medycznej, aby zapobiec pogorszeniu się objawów. Wczesna interwencja jest kluczem do zapobiegania PTSD.

Objawy PTSD mogą zacząć się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po zdarzeniu. W niektórych przypadkach zaburzenia mogą utrzymywać się przez lata. Kiedy wspomina się traumatyczne wydarzenie, osoba może doświadczać retrospekcji, ponownego przeżywania traumatycznego wydarzenia, koszmarów sennych i nadmiernej czujności.

PTSD może również powodować poważne problemy fizyczne. Podczas ataku paniki może dojść do hiperwentylacji i zawrotów głowy. Objawy PTSD są również powszechne u weteranów wojskowych.

Utrzymanie tendencji neurotycznych w perspektywie

Gdy kręci ci się w głowie z powodu nerwicy, ważne jest, żebyś utrzymał swoje tendencje neurotyczne w perspektywie. Zachowania neurotyczne nie muszą być złe. Może jednak mieć negatywny wpływ na twoje życie.

W niektórych przypadkach możesz potrzebować pomocy, aby kontrolować swoje zachowania neurotyczne. Możesz to zrobić za pomocą leków, poradnictwa lub terapii. Najlepszą radą jest rozmowa z lekarzem lub specjalistą od zdrowia psychicznego, jeśli jesteś zaniepokojony swoim stanem.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z zachowaniami neurotycznymi jest zmniejszenie narażenia na negatywne emocje. Negatywne emocje mogą sprawić, że poczujesz się niespokojnie i wpędzić cię w stan gniewu lub depresji.

Inną strategią jest praktykowanie mindfulness. Mindfulness jest prostą, ale skuteczną techniką, która pomaga ci być świadomym swoich myśli i działań bez roztrząsania ich.

Leczenie

Jeśli czujesz, że kręci ci się w głowie, koniecznie poszukaj pomocy medycznej. Istnieje wiele przyczyn tego typu zawrotów głowy i jest to zaburzenie, które wymaga dokładnej diagnozy. Na szczęście stan ten można zazwyczaj leczyć.

Powszechną przyczyną zawrotów głowy jest wirus zapalenia nerwu przedsionkowego. Infekcja ta może powodować różne objawy, w tym zawroty głowy i mdłości. W celu leczenia wirusa można przepisać leki przeciwwirusowe.

Objawy zawrotów głowy różnią się w zależności od osoby i mogą obejmować nudności, wymioty, problemy z widzeniem, trudności z koncentracją i uczucie kołysania. Mogą też wystąpić nagle.

Pacjenci, którzy mają zawroty głowy, często stają się niespokojni i przygnębieni. Muszą zostać poddani dokładnej ocenie fizycznej. Niektóre z testów, które lekarze mogą zastosować, to czujnik tlenu na palcu, wysiłkowa próba obciążeniowa i echokardiografia.

Oceń artykuł: Dlaczego przy nerwicy kręci się w głowie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy